O nas

  Nasza winnica została założona wiosną 2013 roku na pięknym południowo – zachodnim stoku w Janowicach koło Tarnowa. Odpowiednie warunki klimatyczne pozwalają na uprawę odmian winorośli klasycznej – vitis vinifera (Pinot Noir, Pinot Noir Précoce, Chardonnay, Siegerrebe, Auxerrois), jak i odmian hybrydowych (Rondo, Regent, Solaris, Johanniter, Seyval Blanc), a niezwykłe położenie winnicy i zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Dunajca sprawia, że uchodzi ona za jedną z najpiękniejszych winnic w Polsce.

  Winnica jest naszą rodzinną pasją i za wszystkie procesy związane z jej uprawą oraz produkcją win odpowiadamy sami. W 2016 roku spełniliśmy wymogi dotyczące legalizacji winnicy w Polsce i otrzymaliśmy zgodę na oficjalną sprzedaż wraz z certyfikacją win z odmian jednoszczepowych. W tym samym roku dołączyliśmy do Małopolskiego Szlaku Winnego, który wspiera odradzającą się tradycję upraw winorośli w naszym regionie.

  W tej chwili obszar uprawianych przez nas winorośli wynosi 1 hektar, ale już w najbliższych latach będziemy go powiększać. O świetnej lokalizacji winnicy świadczy sąsiadująca z naszą Winnica Uroczysko. Mamy nadzieję, że wina z Doliny Dunajca przypadną Wam do gustu, a już za kilka lat na janowickich wzgórzach winorośle nie będą rzadkością.

Okolice winnicy

  Z winnego wzgórza rozciąga się niezwykle czarujący widok na przełom Dunajca w okolicach Zakliczyna oraz na Lusławice. W oddali można dostrzec gmach Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, które jest obecnie jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych zarówno w Polsce jak i w Europie. Z drugiej strony wzgórza znajduje się XIX-wieczny Pałac Stadnickich w Janowicach.

 

Bądźmy w kontakcie

Proszę o wypisanie mnie z bazy newslettera >>